ÁSVÁNYGYAPOT TETŐPANEL

vlnka

Az ásványgyapot tetőpanel szilárd acéllemezt kombinál ásványgyapot szigetelőmaggal. Ez a felépítés magas szintű tűzvédelmet, megbízható hőszigetelést és kiváló akusztikai komfortot biztosít. Ideális választás olyan tetőkhöz, ahol kiemelt követelmény a biztonság és a hangszigetelés.

Tetőpanelek, amelyek mindent kibírnak

vlnka

A ásványgyapot tetőpanelek úgy lettek tervezve, hogy a legnagyobb igénybevételnek is ellenálljanak. Ásványgyapot magjuknak köszönhetően a legjobb tűzállóságot nyújtják a szendvicspanelek között, miközben kiváló hőszigetelést biztosítanak az épület számára egész évben. Emellett jelentősen csökkentik a külső és belső zajokat is, így javítják a lakók vagy dolgozók komfortérzetét. Bár nagyobb tömegük óvatosabb kezelést igényel, cserébe masszív szerkezetet, hosszú élettartamot és biztos védelmet nyújtanak az időjárás és az idő múlása ellen.

Vásárlás

Színek

vlnka
Szendvicspaneleink raktárról elérhetők szürkésfehér és antracitszürke színben. Egyéb színekben a paneleket legyártjuk rendelésre.

GYAKORI KÉRDÉSEK

vlnka

Mik a fő előnyei a ásványgyapot tetőpaneleknek a PUR és PIR panelekkel szemben?

Az ásványgyapot panelek legnagyobb előnye a tűzállóságuk. Éghetőségi besorolásuk A2, míg a PIR panelek esetében a tűzállósági időtartam 30 perc, az ásványgyapot panelek akár 50 percig is ellenállnak a tűznek. További előnyük az akusztikai szigetelőképesség, amely ezeknél a paneleknél akár 32-es értéket is elér, míg a PUR és PIR panelek esetében ez 25 és 30 között mozog.

Alkalmasak az ásványgyapot tetőpanelek minden épülettípushoz?

Természetesen, ahogy a többi szendvicspanel típus, az ásványgyapot panelek is alkalmasak különféle épülettípusokhoz – ipari, kereskedelmi, gyártó- és akár lakóépületekhez is.

Milyen tűzállósággal rendelkeznek az ásványgyapot tetőpanelek?

Az ásványgyapot szendvicspanelek A2 tűzállósági osztályba tartoznak, és akár 50 percig is ellenállnak a tűznek.

Mennyire jól szigetelik az ásványgyapot panelek a zajt más paneltípusokhoz képest?

A zajszigetelő képesség fő mutatója az akusztikai szigetelési együttható (Rw), amely ásványgyapot panelek esetében Rw = 32. Összehasonlításképp a PIR és PUR panelek esetében ez az érték 25 és 30 között van, így megállapítható, hogy az ásványgyapot panelek jobb hangszigetelést biztosítanak, mint a PIR és PUR panelek.

Szükséges kiegészítő vízszigetelés ásványgyapot panelek alkalmazásakor tetőn?

Attól függ, milyen célra fog szolgálni az épület. Megfelelő vastagságú ásványgyapot panelek esetén nincs szükség a tető utólagos hőszigetelésére. A konkrét épület igényeihez szükséges panelvastagságot azonban az épület tervezőjének kell meghatároznia.

Mennyi a tető ásványgyapot panel hozzávetőleges tömege?

Az ásványgyapot panel tömege a magréteg vastagságától és a lemezek vastagságától függ. Az ásványgyapot átlagos sűrűsége körülbelül 20kg/m³, míg a 0,5mm vastag acéllemez súlya körülbelül 4kg/m². Ezek alapján egy 100mm vastag panel esetében a tömeg körülbelül 10kg/m².

Alkalmasak az ásványgyapot tetőpanelek ferde és lapostetőkhöz egyaránt?

Általánosságban minden szendvicspanel alkalmas mind ferde, mind lapostetőkhöz, azonban az ásványgyapot panelek esetében – csakúgy, mint a PUR és PIR panelek esetén – a tetőnek legalább 5 fokos lejtéssel kell rendelkeznie.

Mennyi az ásványgyapot tetőpanelek élettartama?

A szendvicspanelek általában a 21. század slágerei, és széles körben csak néhány éve vagy évtizede használják őket, ezért pontos élettartamuk nehezen meghatározható. Becsült élettartamuk általában 50 és 80 év között mozog.

Hogyan vágják vagy alakítják az ásványgyapot tetőpaneleket a szerelés során?

A szendvicspanelek darabolásához különféle eszközöket használnak. Leggyakrabban kézi merülő körfűrészt alkalmaznak vezetősínnel, amely mentén a fűrészt finoman vezetik keresztül a panelen – így az eredmény egyenes és tiszta vágás lesz.

Milyen felületi bevonatok és színválaszték érhetők el az ásványgyapot tetőpanelek esetében?

A különböző gyártók kínálatában eltérő színárnyalatok és felületi bevonatok érhetők el. Ahogyan a lemez tetőknél és trapézlemezeknél, úgy a szendvicspaneleknél is számos színárnyalat választható az ügyfél igényei szerint.

Mik az ásványgyapot tetőpanelek minimális és maximális vastagságai?

A leggyakoribb ásványgyapot panelek vastagsága 40 és 100mm között mozog, de a különböző gyártók eltérő méretválasztékot kínálnak. A magyar és szlovák piacon akár 200mm vastagságú panelek is elérhetők.

Hogyan befolyásolják az ásványgyapot panelek az épület fűtési és hűtési költségeit?

Ahogy minden szendvicspanel, az ásványgyapot panelek is kiváló hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkeznek, ezért jelentős mértékben befolyásolják az épületek téli fűtési és nyári hűtési költségeit, elősegítve az állandó hőkomfort fenntartását a belső terekben.

Kompatibilisek az ásványgyapot tetőpanelek napelemek felszerelésével?

Természetesen igen. Manapság a napelemek bármilyen típusú tetőfedésre felszerelhetők. A szerelés során be kell tartani a napelemgyártó szerelési útmutatóját, és ajánlott konzultálni a szendvicspanel gyártójával vagy forgalmazójával is. Fontos, hogy minden szükséges rögzítőelemet és tartozékot megfelelően használjanak.

Mekkora a minimális tetőlejtés, amely szükséges az ásványgyapot panelek hatékony felszereléséhez?

Ahogy minden acéllemez tetőfedés, úgy az ásványgyapot tetőszendvicspanelek is legalább minimális lejtést igényelnek a megfelelő működéshez. Konkrétan: 5°-os tetőlejtés elegendő, ha a paneleket egy darabban, toldás nélkül szerelik, míg 7°-os lejtés szükséges, ha a paneleket hosszában toldják (azaz keresztirányú illesztéseket alkalmaznak).

Loader