Pir szendvicspanel

vlnka

A PIR panelek modern építőanyagok, amelyek megbízható hőszigetelést biztosítanak, miközben növelik az épületek tűzbiztonságát is. PIR habból készült magjuk minimálisra csökkenti a hőveszteséget, így jelentősen hozzájárul az energiamegtakarításhoz. Kiváló szigetelőképességük és tűzállóságuk mellett rendkívül ellenállók a nedvességgel, penésszel, kártevőkkel és külső hatásokkal szemben is. Ezeknek a tulajdonságoknak köszönhetően ipari és lakóépületekben egyaránt jól alkalmazhatók.

REJTETT RÖGZÍTÉSSEL
LÁTHATÓ RÖGZÍTÉSSEL

Hatékonyság és biztonság egyben

vlnka

A PIR panelek nemcsak kiváló hőszigetelést biztosítanak, hanem a PUR panelekhez képest magasabb tűzállósággal is rendelkeznek. PIR hab mag lassítja az égést, és jobban ellenáll a magas hőmérsékletnek, ezáltal növeli az épület biztonságát. Emellett megőrzik alacsony hővezető képességüket és nedvességállóságukat, ami hosszú élettartamot és stabilitást garantál. Könnyű szerelhetőségük és kis súlyuk miatt a PIR panelek hatékony megoldást jelentenek ipari és lakóépületek számára is, ahol a szigetelés mellett a tűzvédelem is kiemelt szempont.

Vásárlás

Színek

vlnka
Szendvicspaneleink raktárról elérhetők szürkésfehér és antracitszürke színben. Egyéb színekben a paneleket legyártjuk rendelésre.

GYAKORI KÉRDÉSEK

vlnka

Melyek a PIR panelek fő előnyei más szigetelőanyagokkal szemben?

A PIR panelek legnagyobb előnyei: a kiváló hőszigetelés, a tartósság, az egyszerű kezelhetőség és szerelés, a szoros szigetelés, a nagyon jó mechanikai szilárdság, a tűzállóság, a nagy hatékonyság, a sokoldalúság, valamint a hely- és anyagtakarékosság.

Hogyan reagálnak a PIR panelek az UV-sugárzásra és az időjárási viszonyokra?

A mai építőanyagok technológiailag sokkal fejlettebbek, mint korábban, ezért a PIR panelek és minden alkotóelemük is magas színvonalú technológiát képvisel; legyen szó felületkezelésről vagy az egyes anyagok szilárdságáról, ma már ellenállnak az UV-sugárzás öregítő hatásának, valamint az eső és a szél kihívásainak is.

Környezetbarátok és újrahasznosíthatók a PIR panelek?

Természetesen igen, de megfelelő módon kell elvégezni. Először a panelt szét kell választani két acéllemezre, amelyek 100%-ban újrahasznosíthatók, és a belső PIR rétegre, amelyet kétféleképpen lehet újrahasznosítani: mechanikusan – az anyag finom granulátummá zúzásával, amelyet új panelek gyártásához vagy más típusú építőanyagok kitöltéseként használnak fel, vagy kémiai újrahasznosítással – az anyag alapvető kémiai vegyületekre bontásával, amelyeket új építőipari termékek és anyagok előállításához használnak fel.

Lehet a PIR paneleket színben vagy dizájnban testre szabni?

Ahogy a lemez tetők, trapézlemezek és más bádogos termékek esetében, úgy a szendvicspanelek is széles színválasztékban érhetők el. A neves gyártók kínálatában számos szín és felületkezelési lehetőség szerepel.

Hogyan zajlik a PIR panelek karbantartása és tisztítása?

A szendvicspanelek színes lakkozott felületeinek tisztán tartásához gyakran elegendő az esővíz, de a nagyobb szennyeződéseket, például a szennyt, mohát vagy faleveleket évente legalább egyszer el kell távolítani a homlokzati panelekről. A bevonatot puha kefével és vízzel vagy nagynyomású mosóval (<100 bar) kell tisztítani, a makacsabb szennyeződések eltávolításához pedig olyan tisztítószer használható, amely kifejezetten színes bevonatokhoz alkalmas.

Lehetséges a PIR paneleket a szerelés helyszínén vágni és igazítani?

A PIR panelek bárhol vághatók, ahol adottak a megfelelő körülmények és rendelkezésre áll a megfelelő szerszám.

Szükséges utólagos korrózióvédelem a PIR panelek használatakor?

A szendvicspanelek mindegyike két acéllemezből áll, amelyek összetétele megegyezik a tetőkhöz vagy homlokzatburkolatokhoz használt lemezekével. Az acélmagot horganyréteg védi a korróziótól, amit passziváló bevonat követ – ez sűrű oxidréteget képez, amely megakadályozza a fém reakcióját a korróziós környezettel. A legkülső réteg egy kétszeresen felhordott poliészter színbevonat, amely az egész lemezt megóvja a külső hatásoktól. Ha a panelek rétegei a szerelés során nem sérülnek meg, nincs szükség utólagos korrózióvédelemre; ha viszont a színes bevonat sérül, ajánlott azt a célnak megfelelő festékkel újrafesteni.

Alkalmasak a PIR panelek lakóépületek építésére?

Természetesen, a modern PIR panelek alkalmasak bármilyen építkezésre, legyen az lakó- vagy ipari célú. Fontos azonban a megfelelő panelvastagság kiválasztása a megfelelő belső hőkomfort biztosítása érdekében, és az építkezés előtt mindenképp szükséges egyeztetni a tervezővel.

Milyen mechanikai ellenállással rendelkeznek a PIR panelek ütésekkel és terheléssel szemben?

A PIR panelek nyomószilárdsága megközelítőleg 150 kPa, ami 15 tonna négyzetméterenkénti terhelésnek felel meg.

Ellenállnak a PIR panelek a nedvességnek és a penésznek?

A neves gyártók PIR paneljei nem szívják magukba a nedvességet, és nem vezetik azt tovább, így hatékony védelmet nyújtanak a víz beszivárgása és felhalmozódása ellen, ezáltal megelőzik a penész és gombák kialakulását.

Loader